Suėmimas (kardomasis kalinimas) reiškia, kad jūs esate suimtas, kol policija tiria nusikaltimą, ir galite likti suimtas tol, kol vyks teismo procesas. Ar laikyti jus suimtą, sprendžia ikiteisminio tyrimo teisėjas. Taip pat jus gali suimti vos prasidėjus jūsų teismo procesui. Tokiu atveju sprendimą dėl jūsų suėmimo priima teismas, kuris nagrinėja jūsų bylą. Lietuvoje suimti asmenys laikomi tardymo izoliatoriuje. 

Jūs galite būti suimtas ir laikomas tardymo izoliatoriuje, jeigu ikiteisminio tyrimo teisėjas yra įsitikinęs, kad tam yra rimtas pagrindas. Pagrindai, leidžiantys laikyti jus suimtą, turi būti aiškiai nurodyti įstatyme. Lietuvoje jie yra įtvirtinti Baudžiamojo proceso kodekse

Suėmimo laikotarpiu jūs netenkate laisvės, todėl galite jaustis ypač bejėgis ir pažeidžiamas. Suėmimas laikomas griežčiausia ikiteisminio saugumo priemonių forma. Todėl sprendimas dėl suėmimo turi būti ypač argumentuotas ir pagrįstas. Kaip jūs galite žinoti, ar suėmimas yra teisėtas ir įvykdytas laikantis teisingų procedūrų? 

Apie šią atmintinę

Šioje atmintinėje paaiškinama, kodėl ir kaip jus gali suimti ir laikyti suimtą, aprašomos pagrindinės jūsų kaip suimtojo teisės, kur jūs būsite laikomas ir kaip su jumis turi būti elgiamasi, taip pat kaip turi būti sprendžiamas jūsų paleidimo į laisvę klausimas. Atmintinėje taip pat paaiškinama, kaip jūs galite apskųsti visus su jūsų suėmimu susijusius klausimus. 

Šis puslapius naudoja "sausainiukus" (angl. cookies). Sužinokite daugiau.

×