Beta versija

Žmogaus teisių gidas yra „beta“ versijos. Tai reiškia, kad tai yra pirmoji vieša šios interneto svetainės versija. Per beta fazę internetinė svetainė bus nuolatos atnaujinama, testuojama ir tobulinama. Kai kurios svetainės dalys dar gali būtų ne visiškai pabaigtos ir veikti ne visu pajėgumu. Vėliau bus įtrauktos naujos temos bei adaptuota Gido latviška ir estiška versija.

Pagrindiniai Žmogaus teisių gido bruožai:

Žmogaus teisių temos

Gidas per konkrečias temas aiškina, kas yra ir kaip veikia žmogaus teisės. Žmogaus teisės nėra išvardinamos atskirai. Priešingai, apie jas sužinoti galima pasirinkus konkrečią temą ar iš kasdieninio gyvenimo situacijų. Vėliau bus pridedamos naujos temos.

Pagalba

Šis Gidas padeda suprasti, kur ir kaip galima kreiptis, jei manote, kad jūsų teisės buvo pažeistos. Kiekviena tema turi dalį, kurioje paaiškinami žingsniai, kurių reiktų imtis.

Šaltiniai

Gidas pateikia nuorodas į reikšmingus Lietuvos ir tarptautinius teisės aktus, teismų praktiką ir papildomus dokumentus. Juos galima rasti Šaltinių skiltyje kiekvieno puslapio apačioje. Taip pat pateikiame reikšmingiausių bylų santraukas bei nuorodas į pilnus sprendimus.

Institucijos ir organizacijos

Viena šio Gido dalis pristato pagrindines žmogaus teisių institucijas, į kurias galite kreiptis dėl savo teisių pažeidimo. Šioje dalyje paaiškinama, kaip ir kada galite kreiptis į minėtas institucijas. Taip pat Gide yra dalis, kurioje pateikiamos su žmogaus teisėmis dirbančios organizacijos, į kurias galite kreiptis dėl konsultacijų ar kitos informacijos.

Šalių specifika ir daugiakalbiškumas

Šis Gidas – tai Baltijos regiono bendradarbiavimo projekto dalis, kuriame atskirai pristatomas kiekvienai iš trijų Baltijos valstybių aktualus turinys. Jis skelbiamas latvių, estų ir lietuvių kalbomis su vertimais į rusų ir anglų kalbas.

Gido naudojimas

Gidas turi vientisą struktūrą ir pastovų puslapio išdėstymą. Kiekvieno puslapio apačioje yra nuorodas tiems, kurie norėtų daugiau pasigilinti į konkrečią temą. Greitai ir lengvai navigacijai puslapio viršuje yra naršymo juosta, kuri parodo, kur esate; tuo tarpu Meniu mygtukas leidžia prieiti prie viso Gido struktūros. Paieškos įrankis ir žymės gali būti naudojami turinio paieškai ir susijusių puslapių Gide nagrinėjimui. Šis Gidas yra prisitaikantis, o tai reiškia, kad jis puikiai veikia nepriklausomai nuo to, kokį įrenginį jūs naudojate, ar koks ekrano dydis.

Turinio naudojimas

Naudodamiesi Gidu, nepamirškite, kad visas šios internetinės svetainės turinys skirtas tik asmeniniam naudojimui ar švietimo tikslams. Sužinokite daugiau apie turinio naudojimą. Naudodamiesi šia svetaine, jūs sutinkate laikytis naudojimosi sąlygų.

Partneriai ir kiti prisidėję asmenys

Žmogaus teisių gidas yra žmogaus teisių švietimo projektas Baltijos regione. Jis buvo pradėtas Latvijoje 2016 m. kovo mėnesį, o po to sekė estiška ir lietuviška Gido versija. Projektą vykdo Latvijos nevyriausybinė organizacija Baltijos žmogaus teisių draugija; bei partneriai iš Lietuvos ir Estijos – Žmogaus teisių stebėjimo institutas ir Estijos žmogaus teisių centras. Tarp kitų partnerių ir prisidėjusių organizacijų yra Latvijos žmogaus teisių centras, Resursų centras asmenims, turintiems proto negalią „Zelda“ ir Resursų centras moterims „Marta“, taip pat atskiri ekspertai.

Žmogaus teisių gido projektą parėmė Nyderlandų karalystės Užsienio reikalų ministerija, Nyderlandų ambasada Latvijoje ir Nordplus Adult bendradarbiavimo švietimo srityje programa Šiaurės-Baltijos regione. Projektas buvo įgyvendintas globojant Latvijos nacionalinei UNESCO komisijai.

2015 m. lapkričio 27 d. Rygoje įvyko pirmoji Baltijos žmogaus teisių švietimo konferencija, kuri yra šio projekto dalis. Konferenciją parėmė Latvijos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija bei Rygos aukštoji teisės mokykla.

Turinys ir Projekto valdymas

Projekto partneriai

Rėmėjai

Baltijos žmogaus teisių švietimo konferencijos 2015 m. partneriai

Prisidėję asmenys ir organizacijos

Kiti partneriai

Kontaktai

Jei turite klausimų, kviečiame susisiekti su mumis el. paštu guide@baltichumanrights.org. Skaityti daugiau apie nuorodas į šią svetainę, galimybę palikti atsiliepimus, ar partnerysčių bei bendradarbiavimo inicijavimą.

Atkreipiame jūsų dėmesį, kad mes neteikiame nemokamos teisinės pagalbos ar kitos paramos.

Šis puslapius naudoja "sausainiukus" (angl. cookies). Sužinokite daugiau.

×