Trumpai

Žmogaus teisių gidas yra internetinė žmogaus teisių švietimo platforma, veikianti kaip informacijos ir švietimo šaltinis bei savipagalbos įrankis. Projektas yra kelių pakopų žmogaus teisių švietimo programos dalis, kuri vykdoma keliose Europos valstybėse. Žmogaus teisių gidas atsirado esminės “teisės žinoti savo teises" pagrindu, ir jis siekia padėti suprasti žmogaus teises įvairiose situacijose. Tai besitęsiantis projektas, kuris laikui bėgant bus pildomas naujomis temomis.

Projektą valdo ir prižiūri nevyriausybinė organizacija Baltijos žmogaus teisių draugija bei partnerės organizacijos, kiti ekspertai, redaktoriai ir vertėjai. Naudodami tokias sąvokas kaip "Žmogaus teisių gidas", "ši interneto svetainė" ar "Gidas", galvoje turime visą svetainę ir visą jos turinį, įskaitant visą pateikiamą medžiagą, struktūrą ir dizainą.

Autorių teisės

Iki šiol šios svetainės turinys nebuvo viešinamas pagal bet kokią licenciją. Kaip Žmogaus teisių gido vartotojas, jūs pripažįstate, kad visos autorių ir intelektinės nuosavybės teisės priklauso Baltijos žmogaus teisių draugijai. Šio tinklapio turinio naudojimo sąlygos pateikiamos žemiau.

Turinio naudojimas

Turinys gali būti naudojamas tik asmeniniams ar nekomerciniams švietimo tikslams, ir negali būti viešai skelbiamas kitur be Baltijos žmogaus teisių draugijos sutikimo. Tai reiškia, kad:

 • Gidą leidžiama naudoti tik asmeniniams ar nekomercinio švietimo tikslams. Tačiau  bet kokiu dalinio ar visiško turinio atkūrimo atveju, jis negali būti pakeistas ir turi būti pateikta nuoroda į Žmogaus teisių gidą, naudojant vieną iš šių šaltinių: Žmogaus teisių gidas / www.zmogausteisiugidas.lt (lietuvių kalba) arba  Human Rights Guide  / www.zmogausteisiugidas.lt (anglų kalba).
 • Gido turinys negali būti atkuriamas, perpublikuojamas ar kitaip platinamas, siekiant jo prieinamumo kitur. Jūs visada privalote pateikti nuorodą į šią svetainę.
 • Draudžiamas bet koks kitas, visas ar dalinis, turinio panaudojimas, įskaitant kopijavimą, kaupimą ar atkūrimą, išskyrus savo asmeniniams arba nekomerciniams švietimo tikslams.

Dėl bet kokio kito naudojimo ar kilus klausimams susisiekite su Baltijos žmogaus teisių draugija.

Gido naudojimas

Žmogaus teisių gidas skirtas informaciniam ir edukaciniam naudojimui bei bendro pobūdžio konsultacijoms ir savipagalbai. Tai reiškia, kad:

 • Ši svetainė siekia padėti suprasti žmogaus teises įvairiose situacijose. Visgi, kadangi teisiniai klausimai yra sudėtingi, ši svetainė neturėtų būti laikoma pagrindiniu teisinės pagalbos šaltiniu konkretiems atvejams. Tokiais atvejais tolimesnės pagalbos reiktų kreiptis į teisės specialistus, atitinkamas institucijas ar kompetentingas organizacijas.
 • Nors šioje svetainėje kalbama apie teises, teisines sąvokas bei procedūras ir teisės aktus, pats Gidas neturėtų būti laikomas teisiniu tekstu. Šios svetainės turinys yra informacinio pobūdžio ir neturi juridinės galios, todėl svetainė neturėtų būti laikoma oficialiu teisės šaltiniu.
 • Šios svetainės ir jos turinio naudojimas yra jūsų pačių atsakomybė; mes neprisiimame jokios atsakomybės. Mes taip pat nesiūlome papildomos teisinės pagalbos ar kitokios paramos ir pasiliekame teisę neatsakyti į tokius prašymus.

Paslaugų teikimo sąlygos

Žmogaus teisių gido informacija teikiama šiomis sąlygomis:

 • Nors mes dedame visas pastangas, kad svetainė būtų tiksli, atnaujinta, be klaidų ir lengvai prieinama, mes neteikiame jokių garantijų, papildomų paslaugų ar paramos. Be to, mes neprisiimame atsakomybės už šio puslapio vartotojų patirtus nuostolius ar žalą.
 • Svetainė yra nuolat atnaujinama ir mes galime daryti pakeitimus bet kuriuo metu be įspėjimo. Tai taip pat taikoma šioms sąlygoms, kurias mes retkarčiais galime pakeisti. Prašome reguliariai peržiūrėti šį puslapį, nes naudodamiesi šia svetaine, jūs automatiškai sutinkate su išdėstytomis sąlygomis.
 • Visi šios svetainės puslapiai yra datuoti. Puslapio apačioje pateikta data informuoja, kada paskutinį kartą puslapis buvo atnaujintas. 
 • Oficialios Žmogaus teisių gido kalbos yra latvių, lietuvių ir estų. Jūsų patogumui papildomai pateikiami Gido dalių vertimai į rusų ir anglų kalbas, įskaitant ir šias sąlygas. Prašome atkreipkite dėmesį į tai, kad dėl vertimo gali atsirasti neatitikimų turinyje.
 • Šioje svetainėje yra pateikiamos nuorodos į kitas interneto svetaines, dokumentus ir socialinę žiniasklaidą, siekiant pateikti daugiau informacijos, nurodyti papildomus šaltinius ir kitas detales. Kadangi mes šių tinklalapių nevaldome, todėl nesame atsakingi už juose pateikiamą turinį, taip pat negalime garantuoti, kad šios svetainės yra tikslios, atnaujintos, be klaidų ar prieinamos.

Nuorodos

Siekdami kuo platesnio Žmogaus teisių gido naudojimo, skatiname ir kviečiame visus vartotojus ir kitus puslapius naudoti nuorodas į jį. Tam išankstinis sutikimas nebūtinas, su sąlyga, kad nebus naudojamas Gido logotipas ar pateikiamos prielaidos, kad jūsų svetainė yra palaikoma ar kitaip susijusi su Žmogaus teisių gidu. Dėl mūsų palaikymo, sąsajų su Gidu ar Gido logotipo naudojimo, prašome kreiptis į mus.

Partnerystė

Mes sveikiname ir skatiname partnerystę ir bendradarbiavimą, kadangi Žmogaus teisių gido projektas siekia veikti kaip žmogaus teisių švietimo platforma. Jei norėtumėte tapti Žmogaus teisių gido partneriais, kitaip prisidėti ar kad jūsų organizacija būtų įtraukta į šią svetainę, susisiekite su mumis.

Atsiliepimai

Mes laukiame jūsų atsiliepimų ir pasiūlymų, kurie galėtų pagerinti Žmogaus teisių gidą. Jei norite susisiekti su mumis, prašome naudotis žemiau nurodytu elektroniniu pašto adresu. Atkreipkite dėmesį, kad mes negalime atsakyti į visus atsiliepimus, tad pasiliekame teisę neatrašyti.

Slapukai, duomenys ir privatumas

Ši svetainė įkelia mažos rinkmenos failus („slapukus") į jūsų kompiuterį ar mobilųjį prietaisą, reikalingus tam, kad šis tinklalapis galėtų tinkamai funkcionuoti ir rinkti anoniminius žiniatinklio duomenis. Juos mes naudojame taip:

 • Naudojame slapukus, reikalingus tam, kad ši svetainė veiktų tinkamai ir padarytų naudojimąsi patogesnį.
 • Renkame ir analizuojame anoniminius puslapio statistikos duomenis apie tai, kaip vartotojai naršo šioje svetainėje. Tai darome, naudodami Piwik atviro kodo programinę įrangą su vartotojams draugiškais privatumo nustatymais. Ši programinė įranga yra patalpinta mūsų serveriuose ir jokie duomenys nėra perduodami trečiosioms šalims. Žiniatinklio analizė padeda mums suprasti mūsų vartotojų poreikius, tobulinti ir toliau plėtoti Žmogaus teisių gidą.
 • Kadangi ši svetainė siekia skatinti pagarbą žmogaus teisėms ir jų įgyvendinimą, įskaitant ir privatumo ir asmens duomenų apsaugą, dėl to mes nerenkame ir nesaugome jokios informacijos, kuri gali būti naudojama siekiant nustatyti jūsų tapatybę, sekti jus ar kitaip paveikti jūsų privatumą. Be to, nesuteikiame leidimo trečiosioms šalims ir jų programinėms įrangoms to daryti per mūsų svetainę.

Atkreipkite dėmesį, kad atidarius tam tikrą nuorodą, pavyzdžiui, į kitas svetaines, išorinius dokumentus ar socialinę žiniasklaidą, jūs naršote nebe šioje svetainėje ir mūsų privatumo politika nebegalioja.

Ginčų sprendimas

Visi ginčai, kylantys dėl šių sąlygų ir nuostatų, bus sprendžiami pagal Latvijos Respublikos įstatymus ir nagrinėjami Latvijos Respublikos teismuose.

Kontaktai

Jei turite klausimų ar pasiteiravimų, kreipkitės el. paštu guide@baltichumanrights.org.

Prieš susisiekiant su mumis, atkreipkite dėmesį, kad mes neteikiame nemokamos teisinės pagalbos ar kitokios paramos.