Visi konfliktai tarp kalinių turėtų būti tinkamai ištirti. Jei iškiltų konfliktų, turėtumėte nedelsdami pranešti pataisos įstaigos darbuotojams ar administracijai. Darbuotojai ar administracija turi reaguoti į jūsų skundą, ištirti padėtį ir išvengti panašių situacijų ateityje.

Pareiga tirti

Tyrimas turėtų būti atliekamas kruopščiai, nepriklausomai ir veiksmingai. Kuo rimtesni yra konflikto padariniai, tuo išsamesnis tyrimas reikalingas. Jei kitas kalinys padarė nusikaltimą prieš jus konflikto metu, Lietuvos Kalėjimų departamentas turėtų pradėti ikiteisminį tyrimą. Tokiu atveju reikia surinkti įrodymus ir priimti sprendimus pagal Baudžiamojo proceso kodekse išdėstytas taisykles.

pavyzdys Verbalinis įžeidimas turėtų būti ištirtas, tačiau trumpas tyrimas yra pakankamas. Tačiau, jei konflikto metu panaudotas peilis ir asmuo buvo sužalotas, turi būti pradėtas ikiteisminis tyrimas, renkami įrodymai, apklausiami liudytojai ir t.t.

Reikalavimai tyrimui

Tyrimas turi būti veiksmingas. Tai reiškia, kad:

  • tyrimas turėtų būti pradėtas nedelsiant (kuo greičiau po konflikto)
  • turėtų būti renkami visi turimi įrodymai (dalyvavusių liudijimai, medicininiai duomenys ir t.t.)
  • tyrimas turėtų būti nepriklausomas, - ikiteisminio tyrimo pareigūnai neturėtų būti susiję su nė viena iš konflikte dalyvavusių šalių
  • tyrimo pabaigoje turėtų būti identifikuotos visos konflikto šalys, o esant pagrindui - baudžiama

Kokie gali būti žmogaus teisių pažeidimai?

Draudimas nežmoniškai ar žeminančiai elgtis

Neefektyvus konflikto tyrimas gali pažeisti nežmoniško ar žeminančio elgesio draudimą.

Teisė į gyvybę

Rimčiausiais atvejais, nesugebėjimas ištirti konflikto gali būti mirties priežastis. Skaitykite daugiau apie tai, kaip įvertinti, ar teisė į gyvybę buvo pažeista.

Kaip pasiskųsti

Jei manote, kad jūsų teisės buvo pažeistos, turėtumėte skųstis pataisos įstaigos administracijai arba dėl pradėto ar nepradėto tyrimo – prokurorui. Skaitykite daugiau kaip pasiskųsti.

Šis puslapius naudoja "sausainiukus" (angl. cookies). Sužinokite daugiau.

×