Jūs turėtumėte galėti kurti ir palaikyti ryšius pataisos įstaigoje ir už jo ribų, dalyvauti edukacinėje veikloje, dirbti ir užsiimti kita veikla. Norėdami tai padaryti, jūs turėtumėte turėti galimybę ilgiau likti vienoje vietoje.

Perkėlimo priežastys

Tai nereiškia, kad jūs negalite būti perkelti į kitą kamerą ar pataisos įstaigą. Perkėlimas gali būti naudojamas kaip priemonė, užtikrinanti jūsų saugumą arba dėl administracinių priežasčių, susijusių su pataisos įstaigų sistema, ar bausmės vykdymo režimo pakeitimu. Tačiau tai turėtų būti daroma tik dėl pagrįstų priežasčių, o ne taip dažnai, kad būtų neįmanoma užmegzti santykius.

Dažniausiai perkėlimai į kitą pataisos įstaigą ar kamerą gali būti būtini ir pagrįsti kai kuriais atvejais, pavyzdžiui:

  • apsaugoti jus nuo kitų kalinių
  • apsaugoti kitus kalinius nuo jūsų
  • užtikrinti, kad nepažeistumėte pataisos įstaigos saugumo nuostatų

Kokie gali būti žmogaus teisių pažeidimai?

Draudimas nežmoniškai ar žeminančiai elgtis

Jei per trumpą laiką, be realaus poreikio ir įvertinimo, jūs persikelsite iš vienos kameros į kitą arba iš vienos pataisos įstaigos į kitą daug kartų, tai gali sukelti stresą prisitaikant prie naujos aplinkos ir sukelti naujus pavojus, ypač jei priklausote pažeidžiamų kalinių grupei. Tai gali pažeisti nežmoniško ar žeminančio elgesio draudimą. Tačiau poveikis, kurį tokie perkėlimai palieka jūsų fizinei ar psichinei būklei, turi pasiekti tam tikrą minimalų sunkumo laipsnį.

Skaitykite daugiau apie tai, kaip įvertinti, ar jūsų teisės buvo pažeistos.

Teisė į asmeninį gyvenimą

Pakartotiniai, nereikalingi perkėlimai gali sutrikdyti įprastą kasdienį gyvenimą ir santykius su kitais kaliniais. Tai gali pažeisti jūsų teisę į asmeninį gyvenimą.

Kaip pasiskųsti

Jei manote, kad jūsų teisės buvo pažeistos dėl nuolatinio perkėlimo, turėtumėte skųstis Lietuvos kalėjimų departamentui arba pataisos įstaigos administracijai. Skaitykite daugiau kaip pasiskųsti.

Šis puslapius naudoja "sausainiukus" (angl. cookies). Sužinokite daugiau.

×