Kaip pasiskųsti

Jei manote, kad jūsų žmogaus teisės buvo pažeistos, turite teisę skųstis dėl tokio pažeidimo. Tai svarbu sustabdant vykstantį pažeidimą, užkertant kelią būsimiems pažeidimams ar siekiant gauti kompensaciją.

Pirmiausia turėtumėte skųstis vietoje - kreiptis į Lietuvos valdžios institucijas ir teismus. Tarptautinės ir Europos institucijos nepriims jūsų ieškinio, jei nebandėte skųstis vietos institucijoms. Galite kreiptis tik į tarptautines ir Europos institucijas, jei manote, kad Lietuvos institucijos nepašalino jūsų teisių pažeidimų.

Skundai pataisos įstaigos administracijai

Kalėjimo darbuotojai ir kalėjimo vadovas yra atsakingi už gerų sąlygų ir tvarkos palaikymą kalėjime. Jas prižiūri institucija, vadinama Lietuvos kalėjimo departamentu. Todėl paprastai galite pateikti visus skundus dėl kalėjimo darbuotojo ar kito kalinio elgesio kalėjimo vadovui arba Lietuvos kalėjimų departamentui.

Konkretūs skundai

Kai kuriais atvejais turite pateikti skundą specialioms įstaigoms, sukurtoms tam tikros rūšies reikalavimams nagrinėti, pvz., dėl nusikalstamų veikų tyrimo ar medicininės priežiūros kokybės vertinimo.

Žmogaus teisių gidas

Europos žmogaus teisių švietimo platforma