Nemokama medicininė priežiūra

Jūs turėtumėte gauti tokią pačią nemokamą medicinos pagalbą pataisos įstaigoje, kokią gautumėte bendrojoje medicinos įstaigoje. Pagal Lietuvos įstatymus, turite teisę nemokamai gauti tokią medicininę pagalbą:

  • visa neatidėliotina medicinos pagalba (įskaitant avarinę dantų priežiūrą), nepriklausomai nuo to, ar gydymas atliekamas medicinos įstaigoje, esančioje kalėjime ar už jos ribų
  • visa pirminė medicinos pagalba, kurią teikia pataisos įstaigos gydytojas, išskyrus dantų priežiūrą (gydytojo bendras gydymas, kai nereikia specialaus gydymo)
  • medicinos pagalbą, kurią teikia pataisos įstaigos gydytojas arba prireikus gydytojas už įstaigos ribų (specialus gydymas, pvz., ginekologas, chirurgas ir t.t.)
  • efektyviausias ir pigiausias vaistinis preparatas, kurį nustato pataisos įstaigos gydytojas,
  • kita speciali valstybės apmokama medicinos pagalba pagal Lietuvos įstatymus, jei to reikalauja ir paskiria gydytojas

Jūs taip pat turite teisę į pagrindinius medicinos prietaisus (pvz., Protezus, neįgaliųjų vežimėlius ir t.t.), kurie, jei reikia, atitikų jūsų būtiniausius poreikius.

Apmokamo gydymo pasirinkimas

Valstybė nėra įpareigota mokėti už visas medicininės priežiūros paslaugas. Todėl valstybė nėra įpareigota mokėti už gydymą, kurio jūs norite, o tai yra mediciniškai nebūtina. Ji mokės tik už pigiausią gydymą ir vaistus, kuriuos nustato gydytojas ir kurie yra veiksmingi jūsų būklei.

pavyzdys Jei gydytojas sako, jog yra 3 skirtingos tablečių rūšys, kurias galite vartoti ir kurios yra vienodai efektyvios, pataisos įstaigos administracija suteiks pigiausias.

Kaip skųstis

Jei manote, kad jums suteikta medicininė pagalba buvo nepakankama arba netinkama, arba buvo prašoma sumokėti už medicininę priežiūrą, kuri turėtų būti nemokama, turėtumėte pateikti skundą Sveikatos inspekcijai. Sveikatos inspekcijos sprendimą galima apskųsti Sveikatos inspekcijos direktoriui. Šis sprendimas gali būti apskųstas Administraciniam teismui. Daugiau apie šią procedūrą galite sužinoti Sveikatos priežiūros įstaigų įstatyme.