Psichinė sveikata

Jei kenčiate nuo kokių nors psichinės sveikatos sutrikimų, kalėjimo administracija turės imtis papildomų atsargumo priemonių, kad užtikrintų jūsų saugumą ir gerovę.

Jei to reikalauja jūsų psichinė sveikata, jums turi būti suteikta galimybė gauti reguliarų gydymą, įskaitant konsultacijas su kvalifikuotu specialistu ir gydytojo paskirtus vaistinius preparatus.

Rūpestingumo pareiga

Pataisos įstaigos personalas ir gydytojas turi skirti ypatingą dėmesį, kad pataisos įstaigoje esančių žmonių psichinė sveikata nepablogėtų. Vis dėlto, jei nesijaučiate gerai, turėtumėte informuoti gydytoją ar pataisos įstaigos personalą.

Gydymas su ir be sutikimo

Psichinė sveikatos priežiūra turi būti savanoriška ir pagrįsta jūsų sutikimu. Tai reiškia, kad paprastai jūs turėtumėte paaiškinti, kodėl jums reikia tam tikro gydymo, kokie bus padariniai ir reikės jūsų sutikimo.

Tačiau yra išskirtinių situacijų, kai jūsų psichinės sveikatos būklė gali reikalauti priverstinės pagalbos psichinės sveikatos priežiūros įstaigoje. Sužinokite daugiau apie privestinį gydymą.

Kokie gali būti žmogaus teisių pažeidimai?

Draudimas nežmoniškai ar žeminančiai elgtis

Jei kenčiate nuo psichinės sveikatos sutrikimų ir negavote tinkamo gydymo, tai gali pažeisti nežmoniško ar žeminančio elgesio draudimą. Tačiau tai, kad tokia situacija paliestų jūsų fizinę ir psichinę būklę, turi pasiekti tam tikrą minimalų sunkumo laipsnį. Maži nukrypimai nuo normos nebūtinai bus žmogaus teisių pažeidimas

Skaitykite daugiau kaip įvertinti ar jūsų teisės buvo pažeistos.

Teisė į gyvybę

Jei žmogaus psichinė būklė nebuvo tinkamai stebima ir gydoma ir tai sukėlė jo mirtį, tai bus teisės į gyvybę pažeidimas. Skaitykite daugiau apie tai, kaip įvertinti, ar teisė į gyvybę buvo pažeista.

Kaip pasiskųsti

Jei manote, kad jūsų teisės buvo pažeistos, turėtumėte skųstis pataisos įstaigos administracijai. Skaitykite daugiau kaip pasiskųsti.

Žmogaus teisių gidas

Europos žmogaus teisių švietimo platforma