Baudžiamoji atsakomybė

Neteisėtas Lietuvos valstybės sienos kirtimas gali būti baudžiamas. Pagal Baudžiamąjį kodeksą už neteisėtą Lietuvos valstybės sienos kirtimą baudžiama laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Išimtis pabėgėlių atveju

Konvencija dėl pabėgėlių statuso įpareigoja valstybes padaryti išimtį pabėgėlių, pabėgusių nuo persekiojimų, atvejais. Konvencija draudžia valstybėms traukti asmenis atsakomybėn už neteisėtą atvykimą, kai jie į valstybės teritoriją patenka be leidimo, atvykę tiesiogiai iš teritorijos, kurioje asmens gyvybei ar laisvei iškilo grėsmė. Tokiu atveju valdžios institucijos negali jūsų išsiųsti atgal, iki bus išnagrinėtas jūsų prieglobsčio prašymas. Skaitykite daugiau apie prieglobstį.

Įsakymas išvykti

Jei neturite teisinio pagrindo likti Lietuvoje, Migracijos departamentas arba Valstybės sienos apsaugos tarnyba jus įpareigos išvykti. Jums gali būti nustatytas savanoriško išvykimo terminas arba jūs galite būti priverstas išvykti iškart. Įpareigojime paprastai nurodomas draudimas atvykti į Lietuvą tam tikram laikotarpiui. Išsiuntimo atgal procedūra ir jūsų teisės procedūros metu yra išdėstytos Įstatyme dėl užsieniečių teisinės padėties. Jūs turite teisę ginčyti įpareigojimą išvykti ir draudimą atvykti, kreipdamasis į administracinį teismą. Skaitykite daugiau apie tai, kaip pateikti skundą dėl nesąžiningo išsiuntimo.

Sulaikymas

Kai kuriais atvejais valdžios institucijos gali jus sulaikyti tam, kad įvykdytų jūsų išsiuntimą. Skaitykite daugiau apie sulaikymo pagrindus ir sąlygas.

Žmogaus teisių gidas

Europos žmogaus teisių švietimo platforma