Yra didelis skaičius organizacijų, kurios tiesiogiai ar netiesiogiai dirba su žmogaus teisėmis. Kai kurios organizacijos dirba bendrai su žmogaus teisėmis, o kitos teikia pagalba konkrečioms socialinėms grupėms ar saugo tik tam tikras teises. Galite susisiekti su šiomis organizacijomis ir institucijomis, jei norite gauti pagalbą individualioje situacijoje.

Nevyriausybinės organizacijos

Dauguma organizacijų, kurios dirba su žmogaus teisėmis, yra privačios, pelno nesiekiančios iniciatyvos. Dažniausiai organizacijos specializuojasi ir vykdo veiklą siekiant apsaugoti konkrečios socialinės grupės teises. Šios organizacijos neretai gali padėti teikdamos teisinę pagalbą ir pateikiant praktinę, socialinę, psichologinę pagalbą žmogaus teisių pažeidimų aukoms. Organizacijos dažnai taip pat vykdo advokacinę veiklą ir atlikdami tyrimus ir stebėsena teikia pasiūlymus įvairioms valstybės institucijoms.

Valstybės institucijos

Taip pat yra keletas valstybinių įstaigų, kurios tiesiogiai ar netiesiogiai dirba su žmogaus teisėmis skirtingose srityse, pvz. vaikų teisių, duomenų apsaugos, sveikatos apsaugos, darbo srityse. Šios institucijos gali atsakyti į įvairius jūsų klausimus ar suteikti teisinę pagalbą. 

Apie šį Gidą

Šis Gidas pristato skirtingas organizacijas, kurios veikia Lietuvoje ir dirba su žmogaus teisėmis. Gidas aiškina kaip šios organizacijos gali jums padėti situacijose, kurios susijusios su žmogaus teisių pažeidimais. Taip pat Gide pateikiama bendra informacija apie jų veiklą ir jų kontaktai.

Naujos organizacijos gali būti pridėtos bėgant laikui.

Žmogaus teisių gidas

Europos žmogaus teisių švietimo platforma