Apsaugos priemonės baudžiamojoje byloje

Priverstinis gydymas psichinės sveikatos priežiūros institucijoje gali būti leistinas, kai teismas priima sprendimą baudžiamojoje byloje dėl tokios priemonės taikymo.

Jei nusikalstamą veiką padarėte dėl nepakaltinamumo ar riboto pakaltinamum, teismas atleidžia jus nuo baudžiamosios atsakomybės ir gali taikyti priverstinį gydymą psichinės sveikatos priežiūros įstaigoje. Kol teismas priims galutinį sprendimą, teismas taip pat gali nurodyti jus laikyti psichinės sveikatos priežiūros įstaigoje kaip saugumo priemonę.

Priverstinis gydymas ir žmogaus teisės

Žmogaus teisių prasme priverstinis gydymas psichinės sveikatos priežiūros įstaigoje kaip saugumo priemonė yra sulaikymo forma. Tai suvaržo asmens fizinę laisvę ir gali apriboti asmens privatų ir šeimos gyvenimą. Tai taip pat yra itin griežta priemonė ir neturėtų būti taikoma be atsargaus vertinimo.

Neturėtumėte atsidurti psichinės sveikatos priežiūros įstaigoje be svarių priežasčių. Kitaip tariant, jūsų gydymas turi būti teisėtas. Taip pat svarbu, kad esant psichinės sveikatos priežiūros įstaigoje su jumis būtų elgiamasi pagarbiai, turėtumėte gauti tinkamą gydymą ir būtumėte laikomas tinkamomis ir humaniškomis sąlygomis.

Žmogaus teisių gidas

Europos žmogaus teisių švietimo platforma