Kai esate įtariamasis arba kaltinamas baudžiamojoje byloje, jūs galite būti perduotas psichinės sveikatos priežiūros įstaigai atlikti vertinimą. Tai gali atsitikti situacijoje, kai baudžiamojo proceso dalyvis abejoja jūsų psichinės sveikatos būkle ir kai tai yra svarbu jūsų bylai. 

Priverstinis gydymas ir žmogaus teisės

Žmogaus teisių požiūriu, priverstinis psichinės sveikatos vertinimas medicinos įstaigoje yra sulaikymo forma. Toks vertinimas reiškia asmens fizinės laisvės suvaržymą ir gali apriboti privatų ir šeimyninį gyvenimą. Be to, toks vertinimas yra griežčiausia forma, tad jis neturėtų būti taikomas, jei nėra būtinas.

Jūs neturėtumėte būti atiduotas į psichinės sveikatos priežiūros įstaigą, jei tai nėra būtina, vertinamas turi būti vykdomas tik remiantis svariais argumentais. Kitaip tariant, vertinimas turi būti teisėtas. Taip pat svarbu tai, kad atsidūrus sveikatos priežiūros įstaigoje su jumis turėtų būti elgiamasi pagarbiai, turėtumėte gauti tinkamą medicininę pagalbą ir turėtumėte gyventi tinkamomis ir žmogiškomis sąlygomis.

Žmogaus teisių gidas

Europos žmogaus teisių švietimo platforma