Kompetentinga institucija

Jei norite rasti bendrąją informaciją apie savo kilmę, kuri yra įtraukta į Gyventojų registro centrą, turėtumėte pateikti prašymą Registrų centrui.

Jei šios institucijos prašoma informacija nebebus saugoma ir ji bus perduota Lietuvos archyvui, institucija turėtų paaiškinti, kaip prašyti informacijos iš archyvo.

Prašymo nagrinėjimas

Praktikoje gauti duomenis apie savo kilmę nėra sudėtinga.

Jei norite gauti prieigą prie informacijos, kuri yra ribojama ir paprastai nėra prieinama visuomenei, turėtumėte nurodyti priežastis kodėl jums reikalinga prašyme nurodyta informacija. Atitinkama institucija įvertins jūsų prašymą ir nuspręs ar suteikti prieigą prie tokios informacijos.

Priimant šį sprendimą bus atsižvelgiama ne tik į jūsų teisę žinoti savo kilmę, bet ir tų asmenų, apie kuriuos prašoma informacijos, privatumą. Todėl, atsižvelgiant į jūsų konkrečią situaciją, institucija gali atmesti jūsų prašymą arba gali jį tenkinti tik iš dalies. Toks sprendimas turi būti pakankamai motyvuotas, taip pat nurodoma jo apskundimo tvarka.

Sprendimas

Institucija, nagrinėjanti jūsų prašymą, turi priimti sprendimą ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo tos dienos, kai gavo jūsų prašymą. Jei ji atmeta prieigą prie jūsų prašomos informacijos, ji turėtų paaiškinti priežastis ir nurodyti, kaip galite apskųsti sprendimą. Skaitykite daugiau kaip pateikti skundą.

Mokesčiai

Nors turite teisę susipažinti su informacija apie savo kilmę, jums gali tekti padengti sąnaudas dėl informacijos suradimo ir informacijos kopijų. Tokie mokesčiai neturėtų viršyti išlaidų, susijusių su informacijos rinkimu.

Žmogaus teisių gidas

Europos žmogaus teisių švietimo platforma