Bendra informacija apie kilmę

Lietuvoje bendra informacija apie jus ir jūsų kilmę yra saugoma gyventojų registre. Pavyzdžiui, šiame registre yra informacijos apie jūsų gimimą, įvaikinimo faktą, tėvus, santuoką ir vaikus, deklaruotą gyvenamąją vietą.

Įvaikinti vaikai

Jei buvote įvaikintas, registre bus pateikiama informacija apie jūsų įvaikintojus (teisiškai pripažintus), bet ne jūsų biologinius tėvus. Tokiu atveju daugiau informacijos apie savo kilmę galite rasti Registrų centre.

svarbu Informacija apie įvaikinimą jums nebus pasiekiama, kol nesulauksite pilnametystės. 

Specifinė informacija apie kilmę

Informacija apie jūsų gimimo aspektus, tokius kaip gimimo laikas ir vieta, jūsų vardas, pavardė ir biologiniai tėvai, yra įtrauktas į Gyventojų registrą, kurį tvarko Valstybinių įmonių registro centras. Šiame registre taip pat galite rasti informacijos apie tėvystės nustatymą ir pripažinimą arba įvaikinimą.

svarbu Jei esate rastas, gyventojų registre nerasite jokios informacijos apie savo tėvus.

Papildoma informacija apie kilmę

Jei jau turite tam tikrą identifikavimo informaciją apie savo biologinius tėvus, globėjus ar įtėvius ir norite gauti daugiau informacijos apie juos, pvz., Kontaktinę informaciją ar jų dabartinę buvimo vietą, šią informaciją galite rasti Lietuvos Respublikos gyventojų registre .

Atkreipkite dėmesį, kad siekiant apsaugoti asmeninį gyvenimą tokie duomenys laikomi apribota informacija ir paprastai nėra prieinami visuomenei.

Informacijos prašymas

Norėdami gauti informacijos apie savo kilmę iš konkretaus registro, turite pateikti užklausą institucijai, atsakingai už šį registrą. Skaitykite daugiau kaip gauti informaciją apie kilmę.

Žmogaus teisių gidas

Europos žmogaus teisių švietimo platforma