Geriausi vaiko interesai

Vaiko geriausi interesai yra pagrindinis veiksnys, kurį reikia apsvarstyti visose situacijose, kurios daro įtaką vaikui. Vaiko interesai gali viršyti tėvų ir kitų asmenų interesus, priklausomai nuo interesų pobūdžio ir rimtumo.

Vaiko geriausių interesų turinys

Vaiko geriausi interesai yra pagrindinis veiksnys, kurį reikia apsvarstyti visose situacijose, kurios daro įtaką vaikui. Tai plati sąvoka, apimanti vaiko gerovę ir jo interesus augti saugioje, stabilioje aplinkoje, kuri jam nekenkia.

Vaiko interesai priklausys nuo įvairių individualių aplinkybių, tokių kaip vaiko amžius ir branda, jo norai, vaiko tėvų buvimas ar nebuvimas, vaiko aplinka ir ankstesnė patirtis.

Dažniausios situacijos

Kiekviename sprendime, kuris yra susijęs su vaiku, turi būti atsižvelgiama į geriausius vaiko interesus. Vaikas taip pat turi teisę būti išklausytas teisme, kad būtų galima atsižvelgti į vaiko nuomonę. Kompetentingos institucijos ir teismai įvertins visų susijusių asmenų, tokių kaip vaikas, tėvai ir globėjai, interesus. Tačiau geriausi vaiko interesai turi išlikti valdžios institucijų prioritetas.

Dažniausios situacijos, kai turi būti taikomi geriausi vaiko interesai:

Žmogaus teisių gidas

Europos žmogaus teisių švietimo platforma