Gali būti įvairių situacijų, kai reikia vykti į teismą, pavyzdžiui, siekiant išspręsti finansinį ginčą arba apskųsti valstybinės institucijos sprendimą. Baudžiamojoje byloje galite dalyvauti kaip kaltinamasis, nukentėjusysis arba liudytojas.

Teisė į teisingą bylos nagrinėjimą

Kiekvienas teismo procesas turi vykti laikantis teisingos ir vienodos visoms proceso šalims procedūros, neatsižvelgiant į tai, kurios šalies naudai priimamas teismo sprendimas ir kaip susiklosto bylos baigtis. Žmogaus teisių požiūriu šių teisių grupė vadinama teise į teisingą bylos nagrinėjimą. Šią teisių grupę sudaro pagrindinės teisės, garantijos ir pareigos, kurias turite teisme. Sužinokite daugiau apie teisę į teisingą bylos nagrinėjimą.

Apie šį Gidą

Šiame Gide aiškinama apie žmogaus teises įvairių tipų teismo procesuose. Žinodami savo teises ir pareigas, kurios užtikrina teisingą bylos nagrinėjimą, galėsite tinkamai pasiruošti artėjančiam teismo procesui arba įvertinti procesą, kuriame šiuo metu dalyvaujate. Šios žinios apie galimus žmogaus teisių pažeidimus padės suprasti, kaip apsisaugoti, jeigu, jūsų manymu, buvo pažeistos jūsų teisės. 

Įvertinkite savo žinias

Jei naudojate Gidą mokymosi tikslais, Gidas sudaro galimybę pasitikrinti savo žinias apie Gide esančias žmogaus teisių temas atliekant testus.

Žmogaus teisių gidas

Europos žmogaus teisių švietimo platforma