Apskundimas

Sužinokite, kokiais būdais galima skųstis ir gauti kompensaciją, jeigu manote, kad buvo pažeista jūsų teisė į teisingą bylos nagrinėjimą.

Skundų pateikimo tvarka

Galite užkirsti kelią savo teisės į teisingą bylos nagrinėjimą pažeidimui teismo proceso metu, naudodami įvairius apskundimo būdus. Turėtumėte pasinaudoti šiais būdais, nes kitaip jūs negalėsite reikšti pretenzijų, kad pažeidimas buvo jums svarbus ir kad turite teisę į kompensaciją dėl to, kad šis pažeidimas nebuvo ištaisytas.  

Yra keletas būdų, kurie padės jums išvengti jūsų teisių pažeidimo arba jį ištaisyti bylos nagrinėjimo metu. Būtent šiam tikslui ir buvo sukurta ši skundų pateikimo tvarka. Jeigu ja nepasinaudosite, negalėsite skųstis tarptautinėms žmogaus teisių gynimo institucijoms.

Apeliaciniai skundai

Visi pirmosios instancijos sprendimai gali būti skundžiami aukštesnės instancijos teismui, jeigu Administracinių bylų teisenos įstatyme nenurodyta kitaip. Taip pat galite apskųsti kai kuriuos sprendimus, kurie nėra galutiniai teismo sprendimai, pateikdami atskirąjį skundą.

Labai svarbu laikytis terminų, nustatytų apeliaciniams skundams paduoti. Atskirieji skundai paprastai pateikiami per 7 dienas, o teismo sprendimai apskundžiami per 14 dienų. 

pavyzdys Jeigu teismas atsisakė iškelti bylą, galite per 7 dienas nuo teismo sprendimo pateikti atskirąjį skundą dėl šio sprendimo.

Pagrįsti terminai

Jeigu manote, kad jūsų byla nagrinėjama pernelyg ilgai, turite parašyti pareiškimą to teismo, kuriame nagrinėjama byla, pirmininkui.  

svarbu Kai kurie skundai turi būti pateikiami iškart, kai sužinojote apie galimą pažeidimą. Pavyzdžiui, jeigu sužinojote apie priežastis, dėl kurių jūsų bylą nagrinėjantis teisėjas gali būti neobjektyvus ar šališkas, turite iškart apie tai pranešti. 

Žmogaus teisių gynimo institucijos

Jeigu jūsų teisės į teisingą bylos nagrinėjimą pažeidimas nebuvo ištaisytas bylos nagrinėjimo metu, galite kreiptis į nacionalines ar tarptautines žmogaus teisių gynimo institucijas, kurios nustatytų, ar buvo pažeistos jūsų teisės, ir išspręstų kompensacijos klausimą.  

svarbu Kiekviena nacionalinė ar tarptautinė žmogaus teisių gynimo institucija turi tam tikras funkcijas ir įgaliojimus. Sužinokite daugiau apie žmogaus teisių gynimo institucijas  ir apie tai, ką jos gali padaryti jūsų atveju.

Šis puslapius naudoja "sausainiukus" (angl. cookies). Sužinokite daugiau.

×