Pagrindiniai Žmogaus teisių gido bruožai:

Žmogaus teisių temos

Gidas per konkrečias temas aiškina, kas yra ir kaip veikia žmogaus teisės. Žmogaus teisės nėra išvardinamos atskirai. Priešingai, apie jas sužinoti galima pasirinkus konkrečią temą ar iš kasdieninio gyvenimo situacijų. Vėliau bus pridedamos naujos temos.

Pagalba

Šis Gidas padeda suprasti, kur ir kaip galima kreiptis, jei manote, kad jūsų teisės buvo pažeistos. Kiekviena tema turi dalį, kurioje paaiškinami žingsniai, kurių reiktų imtis.

Šaltiniai

Gidas pateikia nuorodas į reikšmingus Lietuvos ir tarptautinius teisės aktus, teismų praktiką ir papildomus dokumentus. Juos galima rasti Šaltinių skiltyje kiekvieno puslapio apačioje. Taip pat pateikiame reikšmingiausių bylų santraukas bei nuorodas į pilnus sprendimus.

Institucijos ir organizacijos

Viena šio Gido dalis pristato pagrindines žmogaus teisių institucijas, į kurias galite kreiptis dėl savo teisių pažeidimo. Šioje dalyje paaiškinama, kaip ir kada galite kreiptis į minėtas institucijas. Taip pat Gide yra dalis, kurioje pateikiamos su žmogaus teisėmis dirbančios organizacijos, į kurias galite kreiptis dėl konsultacijų ar kitos informacijos.

Šalių specifika ir daugiakalbiškumas

Gidas yra bendradarbiavimo projektas Europoje, kuriame talpinamas turinys, pritaikytas konkrečiai valstybei: Lietuvai, Latvijai, Estijai ir Bulgarijai. Gidas prieinamas lietuvių, latvių, estų ir bulgarų kalbomis, kartu su vertimais į anglų ir rusų kalbas.

Įvertinkite savo žinias

Jei naudojate Gidą mokymosi tikslais, Gidas sudaro galimybę pasitikrinti savo žinias apie Gide esančias žmogaus teisių temas atliekant testus. Šie testai prieinami naudojant Okat testavimo įrankį.

Gido naudojimas

Gidas turi vientisą struktūrą ir pastovų puslapio išdėstymą. Kiekvieno puslapio apačioje yra nuorodas tiems, kurie norėtų daugiau pasigilinti į konkrečią temą. Greitai ir lengvai navigacijai puslapio viršuje yra naršymo juosta, kuri parodo, kur esate; tuo tarpu Meniu mygtukas leidžia prieiti prie viso Gido struktūros. Paieškos įrankis ir žymės gali būti naudojami turinio paieškai ir susijusių puslapių Gide nagrinėjimui. Šis Gidas yra prisitaikantis, o tai reiškia, kad jis puikiai veikia nepriklausomai nuo to, kokį įrenginį jūs naudojate, ar koks ekrano dydis.

Turinio naudojimas

Naudodamiesi Gidu, nepamirškite, kad visas šios internetinės svetainės turinys skirtas tik asmeniniam naudojimui ar švietimo tikslams. Sužinokite daugiau apie turinio naudojimą. Naudodamiesi šia svetaine, jūs sutinkate laikytis naudojimosi sąlygų.

Partneriai ir kiti prisidėję asmenys

Žmogaus teisių gidas yra žmogaus teisių švietimo ir bendradarbiavimo platforma. Projektas prasidėjo 2016 m. Latvijoje. Lietuvoje ir Estijoje projektas pradėjo veikti 2017 m., o Bulgarijoje - 2019 m. Projektą pradėjo Latvijos nevyriausybinė organizacija Baltijos žmogaus teisių draugija. Projekto partneriai - Estijos žmogaus teisių centras, Bulgarijos Helsinkio komitetas. Lietuvoje Gidą administruoja nevyriausybinė organizacija Žmogaus teisių balsas. Prie lietuviškos Gido versijos taip pat yra prisidėję Žmogaus teisių stebėjimo institutas ir NVO teisės institutas.

Žmogaus teisių gido projektą parėmė Nyderlandų karalystės užsienio reikalų ministerija, Nyderlandų ambasada Latvijoje, Nordplus Adult bendradarbiavimo švietimo srityje programa Šiaurės-Baltijos regione, Europos Sąjungos programa Erasmus+, Latvijos kultūros ministerija. Projektas buvo įgyvendintas globojant Latvijos nacionalinei UNESCO komisijai, su parama iš Latvijos ombudsmeno. Europos Komisija ir kiti rėmėjai neatsako už informaciją, kuri yra skelbiama svetainėje, taip pat ir jos panaudojimą.

Turinys ir Projekto valdymas

Projekto partneriai

Remėjai

Kontaktai

Jei turite klausimų, kviečiame susisiekti su mumis el. paštu guide@baltichumanrights.org. Skaityti daugiau apie nuorodas į šią svetainę, galimybę palikti atsiliepimus, ar partnerysčių bei bendradarbiavimo inicijavimą.

Atkreipiame jūsų dėmesį, kad mes neteikiame nemokamos teisinės pagalbos ar kitos paramos.