Švietimas

Galimybė įgyti išsilavinimą ar profesinį mokymą suaugusiems pataisos įstaigose labai rekomenduojama, tačiau tai nėra privaloma. Turėtų būti suteikta galimybė įgyti bent pradinį išsilavinimą mokyklinio amžiaus asmenims, kurie atlieka laisvės atėmimo bausmę.

Sužinokite daugiau apie jus dominantį švietimo tipą:

Pagrindinis ugdymas

Jei negavote ar nepradėjote bendrojo ugdymo, turėtumėte galėti tęsti ar baigti jį pataisos įstaigoje. Pagal Bausmių vykdymo kodeksą, jei esate amžiaus, kai žmonės dažniausiai gauna bendrą išsilavinimą mokyklose arba yra šiek tiek vyresni, pataisos įstaigos administracija privalo užtikrinti, kad galėtumėte įgyti pradinį išsilavinimą. Galimybė gauti kitokio pobūdžio išsilavinimą (universitetinį ar profesinį) priklauso nuo konkrečios pataisos įstaigos tvarkos ir šių programų prieinamumo.

Kokie gali būti žmogaus teisių pažeidimai?

Jei neturite galimybės baigti pradinį išsilavinimą, kuris yra privalomas Lietuvoje, tai gali pažeisti teisę į mokslą.

Kaip skųstis

Jei manote, kad jums neteisėtai draudžiama įgyti išsilavinimą pataisos įstaigoje, turėtumėte skųstis įstaigos administracijai. Skaitykite daugiau kaip pasiskųsti.

Suaugusiųjų švietimas ir mokymas

Valstybė nėra įpareigota užtikrinti suaugusiųjų švietimo programas. Tačiau labai rekomenduojama, kad suaugusiųjų pataisos įstaigose būtų galima įgyti naujų žinių ir išsilavinimo. Kiek įstaiga turi suteikti šių galimybių, priklauso nuo įstaogps išteklių.

Todėl galite kreiptis dėl galimybės gauti profesinį išsilavinimą arba tam tikrą kursą, kai jie yra prieinami, tačiau jūs neturite teisės reikalauti, kad pataisos įstaigos administracija jas teiktų.

Sertifikatas, kurį gaunate pradiniam ar viduriniam išsilavinimui, profesiniam rengimui ar kitiems kursams, neturėtų paminėti, kad juos gavote kalėjime.

Žmogaus teisių gidas

Europos žmogaus teisių švietimo platforma